40-tka strašiak alebo radosť ?

Milé mladé dámy, 40-tka strašiak alebo radosť ?

Ak si myslíte, že zbytočne preháňam, tak sa poobzerajte okolo seba – všimnite si štyridsiatníčky, ktoré sa o seba pravidelne starajú a  tie, ktoré mali stále výhovorku po ruke a jednoducho na seba zabudli. Rozdiel vám bude na pohľad jasný. Riešenie je pritom jednoduché – stačí sa len včas zobudiť a rozhodnúť.

Sme ambiciózne, cieľavedomé, pracovité, oddané matky a čistotné gazdinky……. ženy, ktoré zvládnu všetko. Niekedy máme pocit, že sme naprogramované a stihneme toho určite  ešte  viac. Teraz si pravdivo odpovedzte na otázku:  Čo vôbec pre seba robím, len pre seba?

 

V dvaciatke máme pleť akú sme zdedili, no v štyridsiatke máme pleť akú sme si zaslúžili.

 

Nejde len o to dobre vyzerať, ale brať čas, ktorý si jednoducho pravidelne darujeme, ako dobrú investíciu pre svoje zdravie, krásu a vitalitu do budúcna.

Podľa vedcov náše telo začína biologicky stárnuť okolo 25 roku nášho života.To znamená, že náš metabolizmus sa pomaličky, ale určite začína spomaľovať- minútku po minútke stárne.  A práve preto už v tomto veku by sa mala žena  intenzívne a hlavne pravidelne pestovať – či už ide o starostlivosť o pleť a kožu tela, pohyb, spánok alebo správne stravovanie a psychohygienu. Stačí tak málo

  • dôležitá je pravidelná a každodenná domáca starostlivosť o pleť, ráno aj večer
  • používajte vhodnú kozmetiku na daný vek, stavte na prírodnú kozmetiku
  • rozdeľujte už krémy na denné a nočné, každý má svoju funkciu
  • ak používate make-up každý večer sa odlíčte a očistite si pleť
  • používajte očný krém ráno aj večer
  • nezabudnite pleť stále hydratovať – vody nie je nikdy dosť a správny pitný režim urobí zázraky
  • navštevujte pravidelne kozmetický salón a doprajte si nadštandartné a efektívne ošetrenia, ktoré dodajú pleti výživu a spomalia stárnutie
  • doprajte si dostatok pohybu, relaxu a hlavne spánku
  • neprejedajte sa

Hovorí sa, že čas nezastavíš, ale dá sa ho aspoň troška oklamať. Je len na vás,  ako sa k tomu postavíte.

 

Dobrý tip na zamyslenie!
Za týždeň sa nedá napraviť na pleti to, čo sa roky zanedbávalo.

A verte mi milé dámy, byť peknou, upravenou, vitálnou a hlavne psychicky vyrovnanou štyridsiatníčkou je úžasné. Viem o čom hovorím, pretože sama momentálne prežívam toto nádherné obdobie plné ženskosti a pohody.

Vaša kozmetička Renáta